Acaba Hamilemiyim?

Hamilemiyim sorunu soruyor iseniz, yapmanız gereken ilk şey hamilelik testi almak olmalıdır. Hamilelik testleri büyük oranla doğru sonuç vermektedir. Birçok kadın regl döneminde gecikme olduğu zaman hamile olup olmadığını sorgulamaya başlamaktadır. Bu dönemde ki gecikme herhangi bir hastalık durumu söz konusu değil ise gebelik gebirtisidir.

Hamilelik dönemi başladığı veya hamile değil misiniz bunu anlamak için bazı durumlar söz konusudur. Bu durumlar sizde de gözükmeye başladığı zaman hamilelik olasılığınız oldukça yüksektir.

Olağandışı Yorgunluk Hissediyor musunuz?

Hamilelikte yorgunluk en sık görünen etmenlerden biridir. Çünkü hem sizin hem de bebeğinizin direnç sağlaması için metabolizmanız da artış olacaktır. Bu artış ise size yorgunluk olarak yansıyabiliriz.

Gögüslerde büyüme var mı?

Hamilelik döneminde hormon düzeyleri farklı seyretmektedir. Bu nedenle memelerde büyümeyi rahatlıkla hissedersiniz. Olağana göre daha büyüktür. Regl dönemine oranla bazen daha fazla ağrı hissedilebilir, bazı kadınlarda ise meme uçlarında renk değişikliği dahi gözlenmektedir.

Mide bulantısı ve kusma var mı?

Hemen hemen herkesin bildiği mide bulantısı veya kusa hamilelik belirtileri arasında yer almaktadır. Açlık hissi, aşerme gibi durumlarda karşılaşabilirsiniz.

Kısacası bebeğinizin olup olmadığı gebelik testi ile anlaşılabilir. Eğer net bir şekilde emin olmak istiyor iseniz en doğru tercih ise kan testi olarak bilinir. Kan testinde çıkan sonuç kesinlikle doğrudur.

Diğer Faydalı Konular